U novom članku na portalu Direktno.hr naša Dina Čarija pojašnjava kakve posljedice na naše ponašanje mogu imati nejasna pravila i nedostatak strukture u trenutnoj situaciji.

„U situaciji koja je ‘visoko strukturirana’, vrlo jasna u pogledu svojih osobina, zahtjeva i granica, ljudi se ponašaju posve jednako, u većini, neovisno o svojim osobinama ličnosti, ili pak motivaciji. Situacija je jasna, a pravila su striktna. Kažem u šali, pridržavaš ih se neovisno od toga jesi li optimist, ili pesimist. (…) Situacije koje su manje strukturirane i jasne, podložne su različitim tumačenjima, a naše osobine ličnosti su te koje onda češće igraju ulogu i u tumačenju situacije i našem daljem ponašanju.“


Cijeli članak pročitajte na linku 😊

Categories:

Tags:

No responses yet

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *