U siječnju 2020. godine s Knjižnicom Savica je postignut dogovor o održavanju 4 predavanja tijekom godine u organizaciji Udruge Holos o različitim temama iz područja zaštite i promicanja zdravlja djece, mladih i odraslih građana Grada Zagreba.
Također je dogovorena mogućnost sudjelovanja Udruge u tekućim i planiranim projektima Knjižnice Savica.

Dogovorena su sljedeća predavanja za građane u prostoru Knjižnice:

  1. Predavanje o demenciji: „Demencija i kako se nositi s njom?“ održat će ga član Udruge, Ivan Zečević, mag.psych tijekom Tjedna psihologije, 18.02.2020. godine od 18.00 do 20.00 sati.
  2. Predavanje o školskom uspjehu/neuspjehu i teškoćama učenja: „Školski uspjeh – kako ga postići i zadržati?“ održat će ga voditeljica Udruge, mr. Sanja Mršić Jurina, spec. kliničke psihologije 23.03.2020. godine od 18.00 do 20.00 sati.
  3. Predavanje o specifičnim teškoćama učenja – teškoćama računanja (Diskalkuliji): “O teškoćama matematike i kako ih razumjeti?“ održat će ga članica Udruge mr. Dina Čarija, spec. kliničke psihologije 05.05.2020. godine od 18.00 do 20.00 sati.
  4. Predavanje o o specifičnim teškoćama učenja – teškoćama čitanja (Disleksija): “Čitanje je zabavno“ održat će ga suradnica Udruge, mr.sc. Daniela Abramović, prof.logopedije, 06.10.2020. godine od 18.00 do 20.00 sati.

Nažalost, zbog epidemiološke situacije uspjelo se održati samo predavanje o demenciji „Demencija i kako se nositi s njom?“, a o čemu smo detaljnije pisali u ovoj objavi. Svakako se nadamo da ćemo u budućnosti, kada epidemiološka situacija bude povoljnija, imati priliku nadoknaditi predavanja i na druge zanimljive teme.

Categories:

Tags:

No responses yet

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *